Fireboy and Watergirl Oyunu

fire-water-games

İş yerinde, evde, okulda canımız sıkıldığında hemen bir oyuna sarar ve zaman geçirme çabası içerisine girişiriz. İstisnai bir kısım hariç eğlence oyunlarını seven bir mizaca sahipseniz ve ‘’evet bende boş zamanlarımda sıkça oyun oynarım ve oyunlara da merakım vardır’’ diyenlerden iseniz size Fireboy and Watergirl zevk duyacağız. Herhangi bir download işlemi gerçekleştirmeden internet üzerinden mobil cihazlarınız içinde ki uygulamalardan telefonunuza kurarak oyunu buradan oynayabilir ya da bilgisayarınızı internete bağlayarak oyunu yine buradan oynayabileceğiniz ateş ve su serisi oyunu size harika bir maceraya katılma olanağı sunuyor. 7 den 70 e hemen herkesin rahatlıkla oynayabileceği bu oyun peşi sıra seri oyunları ile size farklı farklı alanlarda oyunu oynama olanağı sunuyor. Oyunu bilgisayar üzerinden oynayanlar için istedikleri takdirde çift kişi olarak da oyunu oynayabilme olanakları vardır.
Oyun içerisinde bölüm atlayabilmek için size verilen görevleri bitirmeniz gerekiyor. Bu görevleri bitirebilmek içinse ateş ve su adlı iki ayrı karakteri yönlendiriyorsunuz. Yönlendirme işlemini klavye aracılığı yapıyorsunuz zaten oyuna ilk girdiğinizde tanıtım bölümünde oyunun nasıl oynanılacağını görüyorsunuz. Ateş ve su serisi oyunlarında ki karakterler tıpkı isimleri gibi ateş ve su tiplerinde yaratılmıştır. Ateş kırmızı ve yanar bir tipte iken su ise mavi ve damla tanesi tipindedir. Oyun içerisinde ki göreviniz önünüze çıkan engelleri sorunsuz bir şekilde aşarak, size sunulan elmasları toplayıp, çıkış kapısına doğru ilerlemeye çalışmaktır. Bunun içinse örneğin; ateş tipini yönlendiriyorsanız çıkış kapısına doğru giderken sizin için hazırlanmış tuzaklardan ufak su birikintilerine takılmadan barikatları aşarak ve kırmızı elmasları toplayarak çıkışa ulaşmaktır. Aynı durum su karakteri için de geçerlidir. Bu kez yapmanız gereken ise ufak ateş birikintilerine takılmadan mavi elmasları toplayarak, engelleri aşıp çıkış kapısına ulaşmaktır. Ateş ve su oyunu o kadar çok bölümden ve seriden oluşuyor ki her bir aşama birbirinden farklı zorluklar ve rekabetler taşımaktadır. Öyle ki bazı serilerin bölümlerinde o kadar zorlanıyorsunuz ki oyunu hemen orada bırakmak istiyorsunuz fakat 2 Player oynama desteği sunduğu için zaman zaman arkadaşınızdan destek almanız mümkün.
Ateş ve su serisi oyunları oyun severlerin kısa zamanda büyük keyif duyarak oynadıkları oyunlar arasındaki yerini almıştır. Bunun temel nedeni arasında kısa zamanda popüler olmasından ziyade kolay oynanılabilirliği ve oyunun oldukça sempatik dizayn edilmiş olması ana etken olmak karşımıza çıkmaktadır. Oyun içerisine ilk girdiğiniz andan itibaren keşfetme aşamasını atladıktan sonra bir andan kendinizi oyun içerisinde kaybolmuş olarak bulacak ve ardı sıra atladığınız seriler içerisinde büyük bir sabırsızlıkla diğer bölüme geçme telaşı içerisinde olacaksınız. Gerek ateş gerekse su karakterleri zaten aynı amaca hizmet ettiği ve hemen hemen aynı görevi üstlendikleri için karakterlerden hangisini seçtiğinizin pek bir önemi yok burada asıl önemli olan iki karakterin koordineli olabilmesi çünkü bazı bölümlerde iki karakter birbirinize o kadar muhtaç ki biri olmadan diğeri bölümü tamamlayamıyor ve dolayısıyla biri yüzünden yapılan hatadan ötürü bitirmek için o kadar uğraştığınız bölümde tekrar baştan o oyuna başlamak zorunda kalabiliyorsunuz. Kimi zaman ateş olmadan su kimi zaman ise su olmadan ateş bölümü tamamlayamıyor. Bunun için oldukça dikkatli bir şekilde iki karakteri birbirine koordine ederek bölümü tamamlamak gerekiyor. Oyunun en son dördüncü versiyonu olan
Fireboy and Watergirl 4 bölümü oyunculara sunulmuştur. 5 bölümünde yakında geleceği duyrulmuştur.
Görüldüğü üzere dilendiği zaman dilendiği yerde, herhangi bir zaman diliminde, canınız istediğinde keyifle ve sıkılmadan oynayabileceğiniz ateş ve su serisi oyunu sizi farklı diyarlara farklı maceralara götürecek. Sizde bu oyunun tadına varmak istiyorsanız haydi durmayın hemen deneyin.