İngilizceyi Daha Kolay Öğrenebilirsiniz

Reklam Alanı 728X90

ingilizceAstroloji uzun çağlar önce keşfedilmiş ve yıllar içerisinde geliştirilmiş bir bilim dalıdır. İlk geliştirildiğinde yıldızlara isim vererek yön bulmak, bulunduğun yeri saptamak için kullanılan bu sistem zaman içerisinde bir takvime dönüştürülerek on iki parçadan oluşan bir bütünü oluşturmuştur. Burçlar dört ana gruba ayrılmaktadır. Bu gruplar sırasıyla; ateş grubu, su grubu, toprak grubu ve hava grubu olarak dörde ayrılmaktadır. İngilizce Burçlarda tıpkı Türkçede olduğu gibi orijinal isimleriyle anılmıştır, sadece her dilde Virgo olarak anılan burç Türkçeye Bakire yerine Başak burcu olarak geçmiştir. Türkçede Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık olarak isimlendirilen burçlar İngilizcede Aries,Taurus, Gemini, Cancer,Leo, Virgo, Libra, Scorpio, Sagittarius, Capricorn, Aquarius, Pisces olarak adlandırılmıştır. Burçlar kadınlar tarafından daha çok ilgi görmektedir. Bu neredeyse her milletin kadınları için önemlidir bu sebeple İngilizce burç isimlerini bilmek de günlük sohbetlerde işinize yarayacak olan bir diğer bilgidir.

İngilizce öğrenmeye karar verdiğinizde sadece gramer ve konuşma bilgilerini öğrenmekle yetinmemeli bunun yanı sıra kültürel değerlerine de aşina olmaya başlamalısınız. İngilizce gramer yapısının yanı sıra söz öbekleri bakımından da Türkçeden oldukça farklıdır. Her kültürde geçmişten miras kalmış ve hayata dair ve hayatın daha iyi nasıl yaşanabileceğini anlatan özlü sözler bulunmaktadır. İngilizce dilini çok iyi bilmenin yanı sıra İngiliz kültürüne de aşina olmak gerekmektedir. Bunun bir yolu edebiyatlarını incelemektir diğer bir yol ise önemli deyim ve atasözlerini bilmektir. Öğreneceğiniz İngilizce deyimler sayesinde İngiliz kültürünü daha yakından tanıma fırsatı bulabilir ve düşünce yapılarını anlayabilirsiniz. Birçok İngilizce deyim bizim de günlük hayatta kullanmakta olduğumuz deyimlere benzemektedir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken nokta çeviridir. Deyimler için birebir çeviri yapılması doğru değildir ve aynı anlamı vermemektedir. Bu sebeple deyimler olduğu gibi öğrenilmeli ve çevirisinin birebir yapılmaması gerektiği bilinmelidir. Sizlerin de bildiğiniz üzere deyimler imalı sözlerden oluşmakta ve önemli olan altında yatan anlamın kavranmasıdır.

İngilizce öğrenecek olan kimse dili bir bütün olarak ele almalıdır. Yani İngilizce öğrenmek sadece basit diyaloglara girmek, belli başlı kalıpların öğrenilmesi ya da gramer kurallarının çok iyi bilinmesi demek değildir. Bir dili öğrenirken o dile mensup insanların kültürlerini ve kültürlerinin dil üzerindeki etkisini öğrenmek de oldukça büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple gramer bilgisi öğrenilirken o dile ait deyimler, atasözleri gibi özel deyişlerin öğrenilmesi de önemlidir. Aynı zamanda pratik yapılırken de dizi, film gibi kaynaklardan yararlanılarak düşünce yapısının kavranması mümkündür.Edineceğiniz bu ekstra bilgiler aynı zamanda genel kültür sayıldığından dolayı sosyal çevrenizde fark yaratmanıza da olanak tanımaktadır. Bir dil öğrenmek aynı zamanda yeni bir kültürün kapısını aralamak anlamına gelmektedir. Bir dile tam anlamıyla hakim olabilmek için o dilin kültür ve düşünce yapısını kavramak da oldukça önemlidir. İngilizce öğrenmek sadece iş imkanlarınızı geliştirmenize yardımcı olacak bir ekstra yetenek olarak görülmemelidir. Böyle bakıldığında dili öğrenmek daha da zorlaşacağı gibi unutulma ihtimali de aynı oranda artmaktadır. Bu sebeple dil öğrenirken gramer bilgisinin yanı sıra o kültüre ait değerler ya da gündelik konuşmalarda kullanılabilecek burçlar, oyunlar, şaka ve fıkra gibi eğlenceli bilgiler de öğrenilmelidir. Bu sayede sosyal çevrenizi yabancılar bağlamında da genişletebilir ve kendinize yeni kapılar açabilirsiniz. Bu açılan kapılar hem sosyal hayatınızı renklendirirken hem de iş hayatınızda yeni atılımlar yapmanızı kolaylaştırmaktadır.

Reklam Alanı 728X90
2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir