Sinema Severlerlerin Merakla Beklediği Film Yıldızlarda Kayar

Yıldızlar da Kayar filmi yeni yerli filmler arasında yeri almaya hazırlanıyor. Filmin 16 Eylül 2016 tarihinde seyircilerle beyaz perdede buluşacağı filmin yapımcıları tarafından duyuruldu. Filmin yapımcısının ve fikir babasının ise ünlü Türk komedyen ve tiplemeci Yavuz Seçkin olduğunu yazımızın hemen başında belirtelim. Daha önceki yıllarda TV8 ekranlarında seyirciyle buluşan Comedya adlı programında ortaya çıkardığı Das Borak tiplemesi ile seyirciyi oldukça güldüren Yavuz Seçkin; bu filmin ana karakteri olarak ta uzun süredir göremediğimiz Das Borak karakterini seçmiş. Das Borak karakterini öncelikle kısaca tanıtmak gerekirse karakterimiz Almanya’da yaşayan gurbetçi bir şarkıcı tiplemesi olarak karşımıza çıkıyor. Bazı çevreler tarafından İsmail YK tiplemesi olarak ta adlandırılıyor.

Karakterimiz hakkında bilgi vermeye devam edeceğiz ancak uzatmadan filmin yapım ekibi hakkında da bilgi vermek istiyoruz. Film, Türk Komedi Filmleri arasında nitelendirilebilecek bir yapım ve filmin metin yazarlığını üstlenen isimler Yavuz Seçkin ile Enver Sülük olarak karşımıza çıkıyor. Açıkçası başarılı bir yapımını bilmediğiniz Enver Sülük söz konusu olsa da filmin oyuncu kadrosu Türk Sineması için yıldızlar geçidi desek pekte haksızlık etmiş olmayız. Altan Erkekli, Yavuz Seçkin, Ali Erkazan, Altan Gördüm ve Veysel Diker gibi oyuncuların yer aldığı kadro oldukça sağlam ve bilindik yüzlerden oluşuyor. Bunların yanı sıra filmin Türk yapımı olması da gözümüz de bir adım öne çıkmasında başka bir etken rol oynuyor.

Filmin çekimleri ise 18 Haziran 2016 günü Avcılar Belediyesi tarafından düzenlenen bir etkinlikte sahne bulan Tan Taşçı’nın performans sergilediği sahnede son sahnesi çekilerek tamamlandı. Yazımızın başında belirttiğimiz gibi gurbetçi bir şarkıcıyı canlandıran Yavuz Seçkin’in Das Borak karakteri; sahneye gelerek şarkılarını seslendirdi ve bu da filmin son çekilen sahnesi olarak kayıtlara geçti. Vizyondaki filmler arasında görmek için sabırsızlandığımız filmin ana karakteri uzun yıllar önce ortaya çıkma bir tipleme olduğu için arama yaptığınız takdirde karakterin bazı şarkılarına da ulaşabilirsiniz. Not düşmemiz gereken son bilgi ise karakterimiz Das Borak olarak bilinse de asıl adı Saim ve kendisine bu şekilde seslenilmesinden hoşlanıyor.