Bayan saç modellerinde 2017 modası

Reklam Alanı 728X90

Farklı ve modern kesimlerden hepimiz hoşlanıyoruz. Özellikle son dönemlerde saçlar da artık çok farklı muamelere tabi tutulmakta ve yeni saç modelleri dikkat çekmekte. Bu senenin en çok dikkat çeken saç medeli Lob. Geçtiğimiz yıllarda bob kesim moda olmuşken bu sene lob şeklinde devam etmesi önümüzdeki senelerin nasıl olacağı konusunda bizi düşündürüyor.
2017 bayan saç modelleri araştırmasını yaparken kırmızı halı ve podyumların en belirgin tarzlarını seçmeye çalıştık. Kısa saçlarla gönlümüze taht kurmuş bir çok ünlünün daha feminen tarzlara yol aldığını gördüğümüz bu yıl saç şekilleri ve deniz tuzu gibi ürünlerle dolgunlaştırılmış saçların modasının geldiğini göstermekte.

Uzun Saçlara Dönüş

Çoğu kadın saçlarını kestirmek konusunda oldukça tutucu olabiliyor. Kısa saç kullanmaya alışkın olanlar hem pratik olmasından dolayı hem de alışkanlıklar sebebiyle uzatmaya pek yanaşmıyor. Ama bu sene kuaförünüzün sözünü dinleyin ve saçlarınızı kısaltmaktan vazgeçin. Çünkü artık kısa saç devri kapandı. Lob saç kesimi modeli, omuz hizasında saçların uçlarına karışık katlı kesim yapılması ile elde ediliyor. Öndeki tutamların biraz daha uzun tutulabildiği bu stilde asimetrik bir görünüm kazanmak hedefleniyor. Bu nedenle hafif dağınık bir saç istenilen etkiyi oluşturabiliyor.

Lob kesimin avantajları

Bayan saç modelleri kataloglarında da şimdiden kendine yer edinmiş bu modelin şekillendirmesi yapılırken köpük, deniz tuzu spreyi gibi çeşitli ürünlerden yardım almak, katların daha hacimli ve dokulu görünmesini sağlıyor. Her yüz kesimi ile de uyum sağlayan model ünlülerin favorisi olmuş durumda.
Ayrıca bu model de saçınıza şekil vermek çok kolay, sadece bir fön makinesi ve saç fırçası yardımı ile 10 dakikada hazır olabilirsiniz.

Bob’dan vazgeçemeyenler

Hala kısa saçlarımdan vazgeçmem diyorsanız çene hizasında küt kesim yaparak bob model kullanabilirsiniz. Bazı ünlülerin vazgeçmekte zorlandığı bu modelde simetrik bir görünüm ön plana çıkıyor ve yüz hatları belirginleşiyor. Kemikli yüzlerin ve sivri hatların çok daha güzel görünmesini sağlayan saç modelini ne yazık ki yuvarlak yüz hatlarına sahip bayanların tercih etmemesi gerekiyor.
Saç modelleri 2017 modası dosyamız da lob ve bob modellerini ele aldık. Eğer sizin de farklı bir öneriniz varsa bilgizar.com’ a yazabilirsiniz.

Reklam Alanı 728X90

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir