Çamaşır Makinesı Yumuşatıcı Almıyor

Reklam Alanı 728X90

Günümüzün gereksimlerini sağlayan çamaşır makineleri insan hayatını kolaylaştıran en önemli unsur haline gelmiş durumdadır. Kullanım ihtiyacının fazlalığı çamaşır makinelerin çeşitliğini arttırırken beraberinde çıkan sorunlara cevap verme gereksimi de bir o kadar artmıştır. Çamaşır makinelerinde yaşanılan sorunların içerisinde yer alan sıkıntılardan biri çamaşır makinesi yumuşatıcı almıyor sorunudur. Kullandığımız çamaşırların temizliğini sağlarken yumuşak hissi ve kokusunun da yaşamak isteyen tüketiciler deterjan kullanım gözünün bu işlemi yerine getirmemesinden sıkıntı yaşamaktadır. Ben tamirat beceremem işi bilene bırakırım derseniz Sancaktepe Arçelik servisi tam size göredir.

Çamaşır makinesi yumuşatıcı almıyor sorununu ele alırken tüketicinin dikkat etmesi gereken bazı durumlar vardır. Çamaşır makinesi yapması gereken işlemleri sırasıyla yerine getirirken eğer yumuşatıcı gözüne yerleştirilen yumuşatıcı öylece kalıyorsa öncelikle bıraktığınız deterjanın oranına dikkat etmeniz gerekiyor demektir. Çamaşır makinesi deterjan bölümüne konulan fazla deterjan ile yumuşatıcı birbiriyle karışarak yumuşatıcı gözünü tıkayarak çamaşıra alımını engellemektedir. Eğer kullandığınız deterjanı bırakmanız gereken orandan daha fazla bırakırsanız makineniz çamaşırlarınızı daha temiz yıkamaz aksine sizlere yumuşatıcı alımı yaparken sorun yaşamınıza neden olur. Fazla konulan deterjan çamaşır makinenizin fıskiyeleri toz deterjanı sıvı yumuşatıcı kısmına taşmasına neden olarak yumuşatıcı kanalları tıkamaktadır. Kullanmış olduğunuz deterjanın kalitesi oldukça bu durumda önem taşımaktadır. Kullanım kalitesi düşük olan deterjanlar tercih ettiğinizde deterjan molekülleri kolayca katı hale getirebilme özelliğiyle kolayca deterjan gözündeki kanalları tıkayabiliyor. Eğer çamaşırlarınızda yumuşatıcı kokusu alamıyorsanız bıraktığınız yumuşatıcı gözünü dikkate alarak yanlış göze bırakmadığınızdan emin olmanız gerekmektedir. Düzenli olarak yapmanız gereken temizliğini gerçekleştirmediğiniz zaman yumuşatıcı sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Çekmecenin çıkma şekline göre çekilerek temizliğinin yapılması herhangi çatlak, delik sorunu varsa gerek duyulduğunda değişimini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Eğer tüm bunlara rağmen probleminizi gideremediyseniz Üsküdar Arçelik servisi ile iletişime geçiniz.

Çamaşır makinesi yumuşatıcı almıyor sıkıntısını yaşıyorsanız kullandığınız yumuşatıcının hazne içerisinde kalan artıkları zamanla katılaşır ve yumuşatıcının gider gözünü tıkayarak yumuşatıcı alma işini aksatır. Bu nedenle hazne temizliği yapılarak tekrar yerine hatasız bir şekilde yerleştirilmesi gerekmektedir. Yaptığınız tüm işlemlere rağmen sorunun devam etmesi kullanılan su giriş valfi’nin değişmesi gerekiyor demektir. En önemli etkenlerden biride fıskiyelerde oluşan kireçleme suyun akışını engelleyerek cihazınızın yumuşatıcı alamama sorununu yaşatabilmektedir. Bizden aydınlatıcı bilgilerini esirgemeyen Maltepe Arçelik Servisi’ne teşekkür ederiz.

 

 

 

 

Reklam Alanı 728X90

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir