Fikirtepe ve Civarı Bosch Servisleri

Reklam Alanı 728X90

Bosch klimalar son yıllarda dünyanın her yerinde son derece yoğun ve sık bir şekilde tercih ediliyor. İleri nesil teknolojilere sahip olan Bosch klima modelleri ile son derece kaliteli ve fonksiyonel bir ısınma ve soğutma sağlanabiliyor. Bu yüzden yıl boyunca yoğun olarak kullanılmasından veya çevresel etmenlerden dolayı dış ünitesinin yüksek seste çalışıyor olmasıdır. Özellikle son derece rahatsız edici bir kullanım sağlarken, kullanım verimliliği de düşürmekte olan Bosch klimalardaki bu soruna yönelik olarak Fikirtepe Bosch Servisi merkezinde ekipler tarafından profesyonel uygulamalar gerçekleştiriliyor.

 

Feneryolu Bosch Servisi teknik ekipleri Bosch markalı klimalardaki üstün teknolojiye dair kaliteli ve ileri nesil teknoloji altyapısına sahiptir. Böylelikle en hızlı şekilde Bosch klimalardaki yüksek sesle çalışma sorununa müdahale edilmektedir. Ekipler hem Bosch klima teknolojisinden hem de klimadaki yüksek sesle çalışma sorununa yönelik olarak deneyimli olduğundan kısa sürede arızanın kaynağını tespit ediyor. Bu kapsamda dış ünitede oluşan yüksek gürültünün nedeni montaj konsollarının düzgün biçimde monte edilmemesi ya da lastik takozların kullanılmamasından kaynaklanabilmektedir. Bunun dışında izolasyonsuz ve iyi şekilde sabitlenmemiş borulama da hem gürültülü çalışmaya hem de kötü bir görünüme yol açabilir. Bunun dışında balans ayarının düzgün biçimde yapılmamış fan motoru ya da fan kanatları da kompresör üzerinde titreme ve gürültü yaşanmasına neden olabilir.

 

Bu sorunlara yönelik olarak Çengelköy Bosch Servisi teknik ekipleri tarafından montaj konsollarının sabitleme vidalarının iyi sıkılıp, sıkılmadığına bakılmaktadır. Daha sonra lastik takozlarda yırtılma dolayısıyla özelliğini kaybetme durumu yaşanıp, yaşanmadığını ve yerinde durup, durmadığını kontrol etmektedir. Sorun bu parçalarda değil ise fan kanatlarının balansında arıza olup, olmadığı kontrol edilirken, tesisat borularında izole durumu ve sabitlenme durumu da kontrol edilir. En son olarak kompresör ünitesinde bulunabilecek mekanik problemler kontrol edilerek, gerekli durumlarda kompresör değişimi gerçekleştirilmektedir. Böylelikle en kısa süre içerisinde üstün performansa sahip olması sağlanabilmektedir. Parça değişimlerinde Bosch orijinal yedek parçalar kullanarak, dayanıklılığı arttıran ekipler, en kısa zaman dilimi içerisinde klimanın yeniden ilk günkü performansında çalışmaya devam etmesini sağlayabilmektedir.

 

 

Reklam Alanı 728X90

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir