Windows 10’da “The update isn’t applicable to your computer” sorunu

Reklam Alanı 728X90
Windows 10'da "The update isn’t applicable to your computer" sorunu
Windows 10’da “The update isn’t applicable to your computer” sorunu

Merhaba arkadaşlar;

Windows 10’un bilgisayarlarımızı yavaş yavaş ele geçirmesinden sonra ortaya çıkan sorunlardan bir tanesini aktarmak istiyorum. Bu hata özellikle Windows 10’a sürüm güncellemelerinde ortaya çıkmaktadır. Hatanın da zaten temel sebebi önceki işletim sisteminde gerekli olan güncellemeleri yapmıyor olmamızdan kaynaklanmaktadır. Özellikle Windows 8’in son sürümünden yapılan güncellemelerde bu hata meydana gelmemektedir.

Windows 10 : The update isn’t applicable to your computer Hatası ve çözümü

Bu hatayı gidermek için yapmamız gereken son derece basit bir işlem var. Windows güncellemelerini otomatik moda almamız bu hatayı giderecektir. Aşağıdaki direktifleri uygularsanız “The update isn’t applicable to your computer” hatası ortadan kalkacaktır.

  1. Windows güncellemeleri” ni (Windows Update) açmak için masaüstümüzüm sağ alt tarafındaki gizli simgelerin tamamını açın, akabinde ayarlardan “Bilgisayar ayarlarını değiştir” e tıklayın. Sonra da “Güncelleştirme ve kurtarma” simgesine basın.
  2. Güncelleştirmelerin nasıl yükleneceği” ni seçin.
  3. Önemli güncelleştirmeler” in alt tarafında belirlediğiniz seçeneğe tıklayın.
  4. Önerilen güncelleştirmeler” kısmından “Önerilen güncelleştirmeleri önemli güncelleştirmelerle aynı şekilde onay ver” kutucuğunu işaretleyin.
  5. Windows güncellemeleri” (Windows Update) kısmından “Windows’u güncelleştirdiğimde bana diğer Microsoft ürünlerinin güncelleştirmelerini de sağla” seçeneğini onaylayıp “Uygula” ve “Tamam” a tıklayın.

Hepsi bu kadar, geçmiş olsun 🙂

 

Reklam Alanı 728X90

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir